Protetyka

Dzisiejsza stomatologia daje nam dentystom i technikom dentystycznym możliwość uzupełnienia każdego brakującego zęba niemal w każdych warunkach klinicznych. Począwszy od protez częściowych. poprzez pojedyncze korony, wielopunktowe mosty aż po zaawansowaną protetykę na implantach.

Jak podają statystyki, prawie każdy dorosły obywatel naszego kraju ma niekompletne uzębienie. Czasami są to ubytki w postaci jednego zęba, czasem kilku, a jak dowiedziono, ilość ubytków rośnie wraz z wiekiem pacjentów.

 Ubytki w uzębieniu powodują, iż pozostałe zęby są bardziej obciążone, ponieważ inaczej rozkładają się siły naprężenia zgryzu tym samym wzrasta ryzyko ich uszkodzenia. Przy istniejących brakach w uzębieniu zakłócone zostają funkcje żucia. Bardzo często również, pacjenci odczuwają skrępowanie podczas uśmiechania się.

 Dla tych pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie zdecydują się na leczenie implantologiczne (np. przeciwwskazania) mamy propozycję leczenia protetycznego.

 Odpowiedni rodzaj uzupełnienia protetycznego dobierany jest indywidualnie, w zależności od ilości i rozmieszczenia ubytków oraz możliwości finansowych pacjenta.

 W Dental Studio wykonujemy:

  • Protezy zębowe: częściowe, całkowite, szkieletowe i acetalowe
  • Protezy na implantach i miniimplantach
  • Korony i mosty na implantach
  • Korony i mosty na metalu bezniklowym, złocie, cyrkonie i pełnoceramiczne
  • Licówki porcelanowe i kompozytowe
  • Szyny relaksacyjne i do wybielania zębów

 Ogromną zaletą naszego gabinetu jest bliska współpraca z najnowocześniejszymi laboratoriami protetycznymi.