Strona głównaNasze usługiStomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Naszym pacjentom oferujemy trzy nowoczesne i bezpieczne techniki wybielania, dzięki czemu wybielenie wszystkich zębów możliwe jest nawet w przeciągu 1 godziny.
 Proponujemy również szereg metod przeciwdziałających nadwrażliwości zębów po wybielaniu.

Czy wybielanie jest bezpieczne dla moich zębów?
Tak, jest bezpieczne pod warunkiem, że zostanie przeprowadzone przez wykwalifikowany personel medyczny za pomocą nowoczesnych środków wybielających, które nie powodują uszkodzeń tkanki zęba. Proponujemy naszym Pacjentom 3 metody wybielania zębów:
  1. Wybielanie nakładkowe ("nocne") - Pacjent na podstawie wycisku szczęki i żuchwy otrzymuje indywidualnie wykonane nakładki, z wyprofilowanymi zbiorniczkami na żel wybielający. Nakładki nosi się na zębach przez minimum 6h dziennie lub można w nich spać. Pacjenci, po odpowiednim przeszkoleniu przez nasz personel, sami sobie nakładają żel wybielający do nakładek. Wybielanie trwa od 7 do 14 dni.
  2. Wybielanie natychmiastowe - zabieg jest wykonywany przez odpowiednio przeszkolony personel naszej kliniki i trwa około 1h. Polega na trzykrotnym nałożeniu żelu wybielającego na zęby oraz naświetlaniu specjalną lampą. Efekt jest natychmiastowy.
  3. Wybielanie martwych zębów - zabieg polega na około trzykrotnym umieszczeniu przez lekarza stężonego środka wybielającego we wnętrzu przebarwionego, martwego zęba. Wybielanie trwa od 3 dni do 2 tygodni.
Czy wybielanie zębów wiąże się z jakimiś efektami ubocznymi?
W trakcie trwania zabiegu wybielania oraz bezpośrednio po nim, większość pacjentów odczuwa wzrost wrażliwości zębów na bodźce termiczne. Jest to jednak objaw całkowicie odwracalny, który mija samoistnie po zakończeniu wybielania. W przypadku pojawienia się nasilonej nadwrażliwości pozabiegowej wykonujemy zabieg fluoryzacji zębów, co znacznie skraca okres trwania dolegliwości.